مجله تخصصی اسپریچو

ساندویچ آماده خود را در مدت 3 دقیقه درست کنید

ساندویچ آماده 

امروزه سبک زندگی ها تغییر زیادی نسبت به گذشته کرده است و بیشتر افرادی که کارمند، دانشجو یا غیره هستند به دنبال اینند که در مدت کمتری از ساندویچ آماده به خصوص در طول روز بهره ببرند تا وقتشان بیش از اندازه گرفته نشود و بتوانند به کارهایشان برسند.

برای درست کردن ساندویچ آماده در مدت زمان بسیار کم راه ها و روش های مختلفی وجود دارد که معمولا افراد با توجه به ابزار و لوازمی که دارند معمولا اقدام به درست کردنش می کنند تا بتوانند در وقت خود به نحو احسن صرفه جویی نمایند.

البته باید این نکته را در نظر بگیرید که ساندویچ آماده ای که در مدت زمان کم درست شود تا حد زیادی بستگی به آماده بودن ابزار و لوازم اولیه اش دارد، اگر ابزارها و مواد اولیه حاضر نباشد به طور قطع وقت بیشتری را باید برای تهیه کردنش بگذارید.

ضمنا ساندویچ آماده سریع به طور قطع کار راه انداز است و نمی تواند کیفیت ساندویچ هایی را که برای درست کردنشان وقت زیادی اختصاص داده می شود داشته باشد، چون بعضی از مواد غذایی باید به صورت آهسته پخته شوند تا کیفیت واقعی خود را بتوانند بروز دهند.

زمانی که آشپز برای تهیه ساندویچ سرعتی عمل می کند به طور قطع نمیتواند این مواد را به صورت مناسب پخت و پز کند که این بر روی کیفیت نهایی چیزی که آماده می شود اثر مستقیم میگذارد و کمی با کاهش کیفیت همراهش می نماید.

البته این نکته نیز ناگفته نماند که برای درست کردن ساندویچ آماده در مدت کم می توان از مواد خام و آماده استفاده کرد و آنها را در نان پیچید و نوش جان کرد تا نیازی به پخت و پز سریع نباشد که در نهایت موجب بی کیفیتی کار نشود.

البته باید این نکته را نیز در نظر گرفت که ذائقه افراد متفاوت بوده و سلیقه های مختلفی دارند و نمی توان یک نسخه برای همه پیچید، ممکن است یک نفر علاقه ای به درست کردن ساندویچ با مواد خام نداشته باشد و ترجیحش مواد پخته شده باشد.

با توجه به این نکاتی که برای شما خواننده عزیز گفته شد برای آشنایی شما با ساندویچ آماده سریع دو مورد را برایتان نام برده و مختصری توضیح می دهیم تا در صورت نیاز بتوانید از دستورالعمل ها استفاده کرده و آن را برای خود تهیه و نوش جان فرمایید.

 

طرز تهیه چند ساندویچ آماده سریع:

به طور کل باید بدانید که سه دقیقه ای درست کردن ساندویچ آماده غیر ممکن نیست اما بهتر است که یک مقدار وقت بیشتری گذاشته شود تا جزئیات در تولید ساندویچ بهتر رعایت شود تا در زمان خوردنش لذت بیشتری به شما منتقل نماید.

ساندویچ آماده خام: این ساندویچ مخصوص کسانی است که به مواد خام غذایی علاقه دارند و بعضی از اوقات برای صرفه جویی از وقت آن را ترجیح می دهند چون نیازی به پخته شدن ندارد و سریع در دسترسشان برای مصرف شدن قرار می گیرد.

البته باید این نکته را بدانید که در تهیه ساندویچ آماده خام می توان از مواد اولیه مختلفی با توجه به سلیقه خود بهره برد و چیزی که در ادامه برای شما می آوریم یک نمونه است تا با این مورد آشنایی پیدا کنید و بدانید که چنین سبکی هم برای تغذیه سریع وجود دارد.

مواد مورد نیاز ساندویچ:

گوجه فرنگی           1 دانه متوسط

خیار شور              1 دانه متوسط

پیاز                      1 دانه متوسط

پنیر قالبی یا غیره      به اندازه کافی

نمک و ادویه            به دلخواه

سس مایونز یا کچاب    به اندازه دلخواه

نان باگت یا لواش        به اندازه

طرز تهیه ساندویچ آماده خام:

تهیه کردن این ساندویچ کار چندان دشواری نیست فقط باید مواد اولیه اش در دسترستان قرار داشته باشد تا در مدت سه دقیقه و حتی کمتر آن را برای زمان هایی که عجله دارید و فرصت تان بسیار کم است درست کنید تا کارهایتان طبق روال پیش برود.

گوجه فرنگی را از وسط نصف کرده و و به صورت برش برش در بیاورید تا راحت تر لای نان بتوان آن را قرار داد.

خیارشور را هم به صورت دراز برش بزنید تا از حجیم بودنش کاسته شود و راحت لای نان جا شود.

پیاز را حلقه حلقه کنید و یک تکه پنیر به اندازه نان خود نیز بردارید.

نان را برش زده و پنیر را به دو طرف قسمت داخلی اش بمالید، در یک طرف آن گوجه ها و در طرف دیگر خیارشور را قرار دهید و پیاز را در وسط قرار دهید.

به اندازه ای که دوست دارید نمک و ادویه به آن اضافه کنید تا طعمش باب میل سلیقه شما شود.

سس کچاپ یا مایونز را بسته به ذائقه خود بر رویش بریزید تا طعم متفاوت تری پیدا کند، داخل پلاستیک یا مقوا بپیچید تا نظم ساندویچ آماده ای که درست کرده اید به هم نخورد.

بعد از آماده شدن می توانید آن را با کمال آرامش میل کنید تا برای انجام کارهای خود انرژی مورد نیاز را ذخیره نمایید.

ساندویچ آماده سریع پخته شده: این ساندویچ بر خلاف ساندویچی که در بالا ذکر کردیم مواد اولیه اش کاملا طبخ می شود و برای کسانی که به ساندویچ خام علاقه ندارند مناسب می باشد و می توانند از آن برای مواقعی که عجله دارند استفاده کنند.

این ساندویچ آماده هم چیزی در حدود همان سه دقیقه تهیه کردنش زمان می برد اما تا حدودی سریع تهیه شدنش به عکس العمل شما هم نیز بستگی دارد که در زمان درست کردنش به چه صورت رفتار می نمایید تا زودتر آماده شود.

مواد اولیه ساندویچ آماده پخته شده:

تخم مرغ                           1 عدد

کره حیوانی                        1 قاشق غذاخوری

نان باگت یا لواش                   به تعداد

خیار شور                           1 عدد متوسط

پیاز                                 1 دانه متوسط

نمک و ادویه                       به اندازه کافی

سس کچاپ تند یا شیرین            به مقدار کافی

طرز تهیه ساندویچ آماده پخته شده:

ابتدا پیاز را به صورت نگینی خرد کنید و سپس کره را در داخل ماهیتابه بریزید تا آب شود.

پیازها را به کره اضافه کرده و تفت دهید تا به رنگ طلایی دربیایند و اصطلاحا سبک شوند.

مقداری نمک و ادویه را به پیاز و کره به اندازه ای که دوست دارید اضافه کنید.

سپس مقداری سس شیرین یا تند بسته به ذائقه خود به مخلوط داخل ماهیتابه اضافه کنید و هم بزنید تا اصطلاحا به خوبی با هم اخت شوند.

سپس تخم مرغ را در کاسه ای ریخته و هم بزنید تا سفیده و زرده با هم مخلوط شوند، سپس آن را به محتویات داخل ماهیتابه اضافه کنید و مقداری هم بزنید تا خوب با هم آمیخته شوند و جا بیفتند، سپس در ماهیتابه را بگذارید و مقداری صبر کنید.

نان باگت را برش زده و داخلش را خالی کنید، خیارشور را برش بزنید و درونش بچینید و در ادامه محتویاتی که در ماهی تابه هست را به آن بیفزایید و دو طرف نان را به هم فشار دهید و داخل یک پلاستیک یا مقوا بپیچید تا نظمش به هم نخورد.

بسته به ذائقه خود می توانید میزان سس بیشتری به آن اضافه نمایید و یا حتی پنیر را هم به آن بیفزایید و از طعم فوق العاده اش لذت ببرید تا انرژی مورد نیاز برای انجام کارهایتان را به دست بیاورید.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت اسپریچو با سال ها تجربه در زمینه تولید ساندویچ آماده سرد و گرم آمادگی دارد تا آنها را برای شما مشتریان و فروشندگان عزیز ارسال نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *