مجله تخصصی اسپریچو

12 مدل از انواع استیک خوشمزه و پرطرفدار

 استیک خوشمزه

انواع استیک از جمله غذاهایی هستند که شیوه طبخ آن از خارج وارد کشور ما شده است و بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. این غذا به علت گوشت فراوانی که دارد از جمله غذاهای خوشمزه و لاکچری محسوب می شود که درست کردنش چندان کار دشواری نیست.

به طور کل انواع استیک از گوشت تهیه می شوند که یک منبع غذایی مفید و سرشار از آهن و پروتئین می باشد، با توجه به این که ما ایرانی ها به خوردن غذاهای پر از گوشتی مثل آبگوشت، کوفته و غیره عادت داریم استیک به راحتی با طبع ما سازگار است و می توانیم از آن ثابت در برنامه غذایی خودمان استفاده کنیم.

زمانی که به منوی رستوران ها توجه کنید متوجه میشوید که انواع استیک جزو غذاهای بسیار گران در این لیست محسوب می شوند و هر رستوران با توجه به امکانات و سرآشپز هایی که در اختیار دارد بعضی از انواع آنها را برای مشتریان خود سرو می نماید.

12 مدل از انواع استیک خوشمزه و پرطرفدار

سوسیس و کالباس جزء محصولات پروتئینی محبوب هستند اگر می‌خواهید  برند سوسیس کالباس با کیفیت را بشناسید کلیک کنید.

12 مدل از انواع استیک خوشمزه و پرطرفدار

نظرتان را به بعضی از انواع استیک ها جلب می کنیم تا شما خواننده عزیز بیشتر با آنها آشنا شوید.

استیک هنکر یا استیک قصاب:

این نوع از انواع استیک از برش قسمت ماهیچه متصل به بخش دیافراگم تهیه می شود، به علت این که به هیچ استخوانی متصل نیست به آن ماهیچه معلق نیز گفته می شود. این بخش از گوشت مثل گوشت پهلوی گاو بسیار نرم و خوشمزه می باشد و معمولا آن را بر روی باربیکیو بعد از طعم دار کردن می پزند و برای مشتریان سرو می نمایند.

استیک لن برویل:

این نوع از انواع استیک در سوپر مارکت بسیاری از کشورها به فروش می رسد. در حقیقت همان قسمت پهلوی گاو است که بافت بسیار نرمی دارد، معمولا برای این که بهتر پخته شود آن را چند ساعت در مواد مختلف می خوابانند تا زمان پخت دما بهتر بتواند به درونش نفوذ کند و حالت تردی بیشتری پیدا نماید تا مشتری از خوردنش لذت بیشتری ببرد.

استیک یک دقیقه ای یا حبه ای:

این نوع از انواع استیک از برش قسمت سرینی یا راسته گاوها تهیه می گردد تا حسابی حالت کوبیده شده داشته باشد. این استیک به علت این که چربی مناسبی در بافت خود دارد بر روی ذغال هم می تواند کباب پز شود و مورد استفاده شا عزیزان قرار بگیرد.

استیک پرترهاوس:

این نوع از انواع استیک بسیار شبیه به استیک تی بن می باشد با این تفاوت که مقدار فیله بیشتری در بافت خود دارد و معمولا حدود سه سانتی متر ضخامت دارد، این استیک داخل خود استخوان دارد و معمولا از بخش کمر گاوها تهیه می گردد.

این استیک معروف به استیک انگلیسی هم می باشد که البته ریشه اصلی آن بسیار بین علاقمندانش مورد بحث است. طبق چیزی که دیکشنری آکسفورد می گوید ریشه این نام به مالکین پورتر هاوس در قرن نوزده میلادی مربوط است. این استیک معمولا با ادویه مخصوص به خود سرو می شود تا طعم بهتری داشته باشد.

مطالعه بیشتر: سوسیس کالباس ارگانیک چیست؟

استیک دنده:

این نوع از انواع استیک از غذاهای بسیار رایج در کشور فرانسه می باشد و مردم به آن علاقه بسیار زیادی دارند، این استیک در رستوران های محلی این کشور به عنوان غذایی لذیذ سرو می شود و معمولا آن را در تابه با روغن زیاد سرخ می کنند و به دست مشتری می رسانند.

استیک ریب آی:

یکی از انواع استیک می باشد که کاملا بدون استخوان از قسمت گوشت بین دنده های گاو تهیه می گردد. این استیک چربی زیادی در بافت خود دارد و یکی از آب دارترین استیک ها محسوب می شود که علاقمندان مخصوص به خود را دارد.

این استیک معمولا بافت سختی دارد و به همین علت طرفداران زیادی برای خود کسب کرده است، معمولا به همراه ادویه هایی مثل نمک دریایی و انواع فلفل با توجه به ذائقه افراد طعم دار می شود و در کنار گیاهان خوراکی ای مثل کاهو و دیگر چیزها برای خوشمزه تر شدن سرو می شود. این استیک بهتر است که بر روی حرارت بالا پخت شود تا طعم بهتری پیدا کند.

استیک راسته:

یکی از انواع استیک های متنوعی است که از قسمت سرینی و راسته گاو تهیه می شود، این استیک نسبت به استیک های دیگر از میزان محبوبیت کمتری برخوردار است و معمولا بعضی از افراد خاص اقدام به سفارش آن می کنند. این استیک معمولا دارای طعم خوبی است و زمانی که با ادویه های مناسب ترکیب شود طعم خود را بهتر نشان می دهد.

استیک خام یا ریر:

یکی دیگر از انواع استیک می باشد که معمولا به صورت نیمه خام یا خام سرو می شود و مشتریان مخصوص به خود را دارد، معمولا این استیک را تا جایی حرارت می دهند که رویش قهوه ای بشود و قسمت مرکزی گوشت همچنان روشنی خود را داشته باشد.

این استیک به شدت آبدار است و برای همین مناسب افرادی که به این سبک علاقه دارند تهیه می شود، میزان آهن و املاح معدنی در این نوع از استیک بسیار بالاست و نیازهای بدن افراد را به راحتی تامین می نماید. معمولا آن را پنج دقیقه بر روی گریل داغ قرار می دهند تا آماده و قابل خوردن گردد.

استیک نیمه خام یا مدیوم ریر:

 این نوع از انواع استیک در میان خود آشپزها طرفدار دارد زیرا تهیه کردنش چندان سخت نیست و طعم بسیار خوبی دارد که مشتری را به لذت می رساند. برای پخت این نوع از استیک باید دما به قسمت مرکزی گوشت برسد و داخل آن را به رنگ صورتی با رگه های قرمز در بیاورد.

اطراف گوشت بر اثر گرما باید قهوه ای شود و سطوح آن کاراملی گردد تا آماده برای خوردن شود. برای این که بفهمید حاضر شده تنها کافی است آن را فشار دهید اگر خیلی فوری به حالت اولیه برگشت یعنی آماده برای سرو شدن است.

استیک کاملا پخته یا متوسط مدیوم ول

استیک پخت متوسط یا مدیوم:

این نوع از انواع استیک کاملا مناسب برای مهمانی های شلوغ است زیرا بسیار سریع آماده می شود و مزه بسیار خوبی دارد. زمانی که پخته شد باید یک لایه رنگ صورتی در قسمت وسط خود داشته باشد اما بیشتر قسمت ها قهوه ای شده باشد. معمولا برای پختش آن را شش دقیقه روی گریل قرار می دهند و دو طرفش را می پزند تا آماده شود.

استیک کاملا پخته یا متوسط مدیوم ول:

این نوع از انواع استیک را کسانی که دوست دارند مرکز قرمز در وسط گوشتشان باشد سفارش می دهند. این استیک بعد از پخت باید یک رگه کاملا صورتی در وسط خود داشته باشد و سطح گوشت به رنگ قهوه ای تیره در بیاید.

این استیک معمولا بسیار سفت است ولی قسمت ها مرکزی بافت نرم تری دارند، معمولا برای پخت این نوع استیک بهتر است که گوشت را با ضخامت یک اینچ به مدت زمان حدود 7 دقیقه بر روی گریل داغ قرار دارد و هر دو طرف را پخت تا آماده برای سرو شود.

استیک کاملا پخته یا ول:

این نوع از انواع استیک را استیک خورهای حرفه ای اصلا قبول ندارند و می گویند مخصوص کسانی است که استیک خور نیستند، فارغ از این گفته باید توجه داشت که افراد ذائقه خاص خود را دارند و هر کس ترجیح می دهد یک جور آنها را میل کند.

این استیک پختنش بسیار سخت تر از بقیه استیک ها است، معمولا آن را باید به صورتی بپزنند که هیچ گونه اثری از رنگ صورتی یا قرمز در بافتش مشاهده نشود، سختی پخت این نوع استیک آنجاست که باید طوری طبخ شود که نه خام بماند و نه بسوزد، یعنی تا منتها الیه ممکن باید پخته شود و سفتی خود را حفظ نماید. معمولا به مدت 10 تا 12 دقیقه آن را بر روی حرارت متوسط قرار می دهند تا کاملا برای میل کردن آماده شود.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت اسپریچو با سال ها تجربه در زمینه تولید و فروش انواع استیک این آمادگی را دارد تا محصولاتش را برای شما مشتریان عزیز ارسال نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *